Yhteystiedot

Hyvinkään Reumayhdistys ry

p. 045 1266 777
reumayhdistyshyvinkaa(at)gmail.com

www.hyvinkaanreumayhdistys.reumaliitto.fi

Olemme myös facebookissa @hyvinkaanreumayhdistys

Puheenjohtaja 
Marja-Riitta Arderos, puh. 040 594 4806, marjariitta.arderos(at)gmail.com

Hallituksen jäsen, varapj, tiedottaja, matka- ja teatterivastaava sekä keilauksen yhdyshlö

Titta Laine, puh. 0400 887 342, tittalaine(at)luukku.com

Hallituksen jäsen ja sihteeri

Aija Chrons,  puh. 045 2456 844, aija.chrons(at)kivipuistosaatio.fi

Hallituksen jäsen ja käsityö- ja askartelukerhon vetäjä sekä myyjäisten vastuuhenkilö

Anna-Liisa Liimatainen, puh. 040 5945 567

Hallituksen jäsen ja jäsensihteeri  
Eeva Wikman, puh. 050 3057 220, eeva.wikman(at)gmail.com

Hallituksen jäsen ja liikuntavastaava 
Pekka Laine, puh. 045 1780 187, pekka.t.laine(at)luukku.com

Hallituksen jäsen

Seppo Lappalainen, puh. 040 5298 366, seppo.lappalainen(at)pp5.inet.fi

Hallituksen varajäsen, pieni ele -keräyksen yhteyshenkilö ja selkärankareuman vertaistukiryhmän vetäjä

Riitta Frondelius, puh. 050 325 4439, riitta.frondelius(at)gmail.com

Hallituksen jäsen 
Riitta-Liisa Hirvonen, puh. 044 540 5022, riittaliisa.hirvonen(at)gmail.com

Hallituksen varajäsen ja fibromyalgiaryhmän vetäjä

Anja Tauriainen, puh. 050 501 3175, anjuttali(at)gmail.com

Hallituksen varajäsen

Tuula Syrjä, tupu.syrja(at)gmail.com

Rahastonhoitaja 
Heidi Kallio, puh. 041 5064 989, paajanen.heidi(at)gmail.com

Lomatukivastaava  
Marja-Riitta Arderos, puh. 040 594 4806, marjariitta.arderos (at)gmail.com

Työikäisten reumalaisten yhdishenkilö

Petriina Puotiniemi, petriina.puotiniemi(at)hotmail.com

 

Sairauskohtaiset yhteyshenkilöt
Fibromyalgiaryhmä 
Yhteyshenkilö Anja Tauriainen, puh. 050 501 3175
Nivelreumaisten ryhmä
Marja Kiema, puh. 0505426027, marja.kiema(at)pp.inet.fi
Selkärankareumaryhmä
Yhdyshenkilö Riitta Frondelius, puh. 050 325 4439, riittafrondelius(at)gmail.com 
Sjögrenin syndrooma -ryhmä 
Yhdyshenkilö Kirsi Kataja, p. 0400 419 148
Polymyalgiaryhmä 
Marja-Riitta Arderos, puh. 040 594 4806,
marjariitta.arderos(at)gmail.com

Harrastusten yhteyshenkilöitä
Filosofiakerho
Julia Hietakangas puh. 0400 975 080
Käsityö- ja askartelukerho 
Anna-Liisa Liimatainen, puh. 040 5945 567
Kanteleryhmä Vanamoiset
Päivi Nissinen, puh. 040 7784 238, paivihan.nissinen(at)gmail.com

 

AMMATTILAISNEUVONTAA

Reumahoitaja Riitta Tikkanen-Rajala, HUS Hyvinkää, ark. klo 9-10 p. 019 4587 2741

Hyvinkään sairaalan, sisätautien poliklinikka, reumasairaudet, ma-pe klo 9-10, p. 019 4587 2744

Reumaliitto: sosiaaliturvaan liittyvistä asioista voi kysyä joko sähköpostilla palveluneuvonta@reumaliitto.fi tai puh. 044 7680 448 to klo 10-11.30 

Saaristoretkellä 3. - 4.7.2017