Yhteystiedot

Hyvinkään Reumayhdistys ry

p. 045 1266 777
reumayhdistyshyvinkaa(at)gmail.com

www.hyvinkaanreumayhdistys.reumaliitto.fi

Olemme myös facebookissa @hyvinkaanreumayhdistys

Puheenjohtaja 
Marja-Riitta Arderos, puh. 040 594 4806, marjariitta.arderos(at)gmail.com

Hallituksen jäsen, varapuheenjohtaja, tiedottaja ja teatterivastaava

Titta Laine, puh. 0400 887 342, tittalaine(at)luukku.com
 

Hallituksen jäsen ja sihteeri 
Riitta-Liisa Hirvonen, puh. 044 540 5022, riittaliisa.hirvonen(at)gmail.com

Hallituksen jäsen ja käsityö- ja askartelukerhon vetäjä sekä myyjäisten vastuuhenkilö

Anna-Liisa Liimatainen, puh. 040 5945 567

Hallituksen jäsen

Aija Chrons,  aija.chrons(at)gmail.com


Hallituksen jäsen ja jäsensihteeri  
Eeva Wikman, puh. 050 3057 220, eeva.wikman(at)gmail.com

Hallituksen jäsen ja liikuntavastaava 
Pekka Laine, puh. 045 1780 187, pekka.t.laine(at)luukku.com

Hallituksen jäsen ja matkavastaava
Seppo Lappalainen, puh. 040 5298 366, seppo.lappalainen(at)pp5.inet.fi

Hallituksen jäsen ja filosofiakahvila
Julia Hietakangas, puh. 0400 975 080

Hallituksen varajäsen, pieni ele -keräyksen yhteyshenkilö ja selkärankareuman vertaistukiryhmän vetäjä

Riitta Frondelius, puh. 050 325 4439, riitta.frondelius(at)gmail.com

Hallituksen varajäsen ja fibromyalgiaryhmän vetäjä

Anja Tauriainen, puh. 050 501 3175, anjuttali(at)gmail.com

Rahastonhoitaja 
Heidi Kallio, puh. 041 5064 989, paajanen.heidi(at)gmail.com

Lomatukivastaava  
Marja-Riitta Arderos, puh. 040 594 4806, marjariitta.arderos (at)gmail.com

 

Työikäisten yhteyshenkilö 

Irina Selin, irina.e.selin(at)gmail.com

Sairauskohtaiset yhteyshenkilöt
Fibromyalgiaryhmä 
Yhteyshenkilö Anja Tauriainen, puh. 050 501 3175
Nivelreumaisten ryhmä
Marja Kiema, puh. 0505426027, marja.kiema(at)pp.inet.fi
Selkärankareumaryhmä
Yhdyshenkilö Riitta Frondelius, puh. 050 325 4439, riittafrondelius(at)gmail.com 
Sjögrenin syndrooma -ryhmä 
Yhdyshenkilö Kirsi Kataja, p. 0400 419 148
Polymyalgiaryhmä 
Marja-Riitta Arderos, puh. 040 594 4806,
marjariitta.arderos(at)gmail.com

Harrastusten yhteyshenkilöitä
Filosofiakerho
Julia Hietakangas puh. 0400 975 080
Käsityö- ja askartelukerho 
Anna-Liisa Liimatainen, puh. 040 5945 567
Kanteleryhmä Vanamoiset
Anneli Rautajärvi, puh. 041 506 4300

 

AMMATTILAISNEUVONTAA

Reumahoitaja Riitta Tikkanen-Rajala, HUS Hyvinkää, ark. klo 9-10 p. 019 4587 2741

Hyvinkään sairaalan, sisätautien poliklinikka, reumasairaudet, ma-pe klo 9-10, p. 019 4587 2744

Sosiaali- ja terveydenhuollon kysymykset: Apila/ Sari Nousimaa, ke,to klo 11.30-12 ja pe 11.30-12.30, p. 03 271 6293. Sp. sari.nousimaa@kuntoutumiskeskusapila.fi

Reumalääkärin Pentti Järvisen yksityisvastaanotto Donnerinkatu 5, Hyvinkää, p. 045 144 0060

Saaristoretkellä 3. - 4.7.2017