Yhteystiedot

Hyvinkään Reumayhdistys ry

p. 045 1266 777
reumayhdistyshyvinkaa(at)gmail.com

www.hyvinkaanreumayhdistys.reumaliitto.fi

Olemme myös facebookissa @hyvinkaanreumayhdistys

Puheenjohtaja ja tiedottaja  
Titta Laine, puh. 0400 887 342, tittalaine(at)luukku.com

Hallituksen jäsen ja sihteeri

Aija Chrons,  puh. 045 2456 844, aija.chrons(at)kivipuistosaatio.fi

Hallituksen jäsen ja käsityö- ja askartelukerhon vetäjä sekä myyjäisten vastuuhenkilö

Anna-Liisa Liimatainen, puh. 040 5945 567

Hallituksen jäsen ja liikuntavastaava

Riitta Viitala, puh. 050 5846 421, riitta.hanski(at)gmail.com

Hallituksen jäsen, varapuheenjohtaja ja lomatukivastaava

Riitta-Liisa Hirvonen, puh. 044 540 5022, riittaliisa.hirvonen(at)gmail.com

Hallituksen jäsen, teatterivastaava ja kylpylämatkojen yhteyshenkilö

 Riitta Frondelius, puh. 050 325 4439, riitta.frondelius(at)gmail.com

Muut hallituksen jäsenet:

Pekka Laine, puh. 045 1780 187, pekka.t.laine(at)luukku.com

Seppo Lappalainen, puh. 040 5298 366, seppo.lappalainen(at)pp5.inet.fi

Eeva Wikman, puh. 050 3057 220, eeva.wikman(at)gmail.com

Hallituksen varajäsen ja jäsensihteeri 

Tuula Syrjä, puh. 040 7444 492, tupu.syrja(at)gmail.com

Hallituksen varajäsen

Pirkko Koivisto, pkoivisto(at)kolumbus.fi 

Sairauskohtaiset yhteyshenkilöt


Fibromyalgiaryhmä 
Yhteyshenkilö Ulla Sirkiä, puh. 041 5047 091, ullas.os(at)gmail.com
Nivelreumaisten ryhmä
Marja Kiema, puh. 0505426027, marja.kiema(at)pp.inet.fi
Selkärankareumaryhmä
Yhdyshenkilö Riitta Frondelius, puh. 050 325 4439, riittafrondelius(at)gmail.com 
Sjögrenin syndrooma -ryhmä 
Yhdyshenkilö Kirsi Kataja, p. 0400 419 148
Polymyalgiaryhmä 
Marja-Riitta Arderos, puh. 040 594 4806, marjariitta.arderos(at)gmail.com

Harrastusten yhteyshenkilöitä

Keilaus Titta Laine, puh. 0400 887 342

Filosofinen keskustelukerho Julia Hietakangas puh. 0400 975 080
Käsityö- ja askartelukerho Anna-Liisa Liimatainen, puh. 040 5945 567
Kanteleryhmä Vanamoiset Erna Vuorinen, puh. 0400 232 384

Valtakunnallinen, reumaliiton fibromyalgian tukihenkilö: Pirkko Laitinen, p. 0400 828 995

AMMATTILAISNEUVONTAA

Reumahoitaja Riitta Tikkanen-Rajala, HUS Hyvinkää, ark. klo 9-10 p. 019 4587 2741

Hyvinkään sairaalan, sisätautien poliklinikka, reumasairaudet, ma-pe klo 9-10, p. 019 4587 2744

Reumaliitto: sosiaaliturvaan liittyvistä asioista voi kysyä joko sähköpostilla palveluneuvonta@reumaliitto.fi tai puh. 044 7680 448 to klo 10-11.30 

Saaristoretkellä 3. - 4.7.2017